תוספת בניה על הגג, בניית חדר על הגג – חלום לבעלי דירות

אם יש לכם גג שאינו מנוצל עד תומו, השורות הבאות יהיו כנראה המפתח שלכם למינוף הכלכלי עליו חלמתם. תחזיקו טוב טוב את הכיסא, תקראו כמה דברים שבוודאי יפתיעו אתכם ותשכחו מכל מה שחשבתם שידעתם בנושא.

תוספת בניה על הגג הפכה בשנים האחרונות לתהליך מבוקש ונפוץ. עם עליית מחירי הנדל"ן, כל חלקת אדמה (או גג במקרה שלכם) הפכה במהרה להיות מכרה קטן של זהב. הרעיון כמובן הוא ניצול מרבי של הפוטנציאל התכנוני והפיכת הגג עצמו למנוף כלכלי. לא רק שבניה כזו מאפשרת אכלוס מספר נפשות גדול יותר, אלא שבעת השכרה או מכירה מדובר בשטח המאפשר לבעליו לשלשל כמה אלפי שקלים לכיסו.

תוספת בניה על הגג, בניית חדר על הגג
לאלבום תמונות של בניה על הגג

בניה על הגג - מה חשוב לדעת?

בניה על הגג דורשת תכנון מדויק ויסודי מראש. הנה כמה נקודות שחשוב לדעת ולקחת בחשבון כאשר אתה מתכננים לבנות על הגג:

  • היתרי בניה: קודם כל, תבדקו אם אתם יכולים לקבל היתר בניה מהרשות המקומית לבניה במקום שבו אתם מתגוררים. ברוב המקומות תצטרכו להגיש בקשה להיתר בניה ולעבור תהליך אישור.
  • מבנה הבניין: וודאו שהבניין עצמו מסוגל לסבול את המשקל הנוסף של הבניה על הגג. במקרה של ספק, כדאי לגייס מהנדס בניין לבדיקה.
  • איטום: אחת הבעיות הנפוצות בבניה על הגג היא דליפות. וודאו שהגג אטום כראוי ושהבניה החדשה לא תפגע באיטום הקיים.
  • גישה: חשוב לקבל גישה נוחה לבניה החדשה. אם זה מדרגות, מעלית או מדרך אחרת. הקלה על הגישה תשפר את איכות החיים של הדיירים ותעלה את ערך הנכס.
  • בטיחות: וודאו שהבניה בטוחה, לא רק מבחינת מבנה, אלא גם מבחינת גדרות הגנה ומנגנוני ביטחון אחרים.
  • בידוד תרמי: כאשר בונים על גג, הבניה תחשף לטמפרטורות גבוהות בקיץ וקרות בחורף. וודאו שהבניה מבודדת היטב.
  • שכנות: ייתכן שהבניה על הגג תשפיע על השכנים. כדאי להתייעץ עם השכנים לפני התחלת הבניה ולוודא שאין להם התנגדויות.
  • תכנון החלל: תכנון החלל צריך להתאים לצרכים שלכם ולמקסם את הנוף והתאורה הטבעית שהגג מציע.
  • הוצאות: חשוב ליצור תקציב ברור לפרויקט ולוודא שאתם יודעים את כל ההוצאות הצפויות לפני שתתחילו בבניה.
  • חוקים ותקנות: בדקו את החוק המקומי לגבי בניה על גגות. וודאו שאתם מקיימים את כל התקנות הנדרשות.

במידה ותכננתם היטב, הבניה על הגג יכולה להוסיף ערך רב לנכס שלכם ולשדרג את איכות החיים שלכם.

תוספת בניה על הגג - איך חדר ישן יכול להפוך לפנטהאוז?

כאשר רואים את נהירת ההמון ואת קרב המתווכים על כל לקוח, קשה שלא לרצות ולרכב על הגל יחד עם שאר מדינת ישראל. כל חלקה קטנה הפכה בשנים האחרונות לאופציה המיועדת להשכרה, שלא לדבר על אזור גוש דן בכלל ותל אביב בפרט. 

בניה זו מצטרפת לרשימה המצומצמת של השטחים הפוטנציאלים ומספקת מענה לכל אלה שרוצים להסתייע בהכנסה פאסיבית. תוספת בניה על הגג בפרט, ובניה קלה בכלל, היא פתרון מושלם לכל מי שאין בכוונתו להרים בניין חדש או לשפץ מבנה קיים. התהליך המהיר והמחיר השווה לכל כיס נותנים את התשובה.

בניית חדר על הגג - פתרון לילדים, לכל תקופה בחיים

הילדים חוזרים הביתה לתקופת לימודים? מחפשים לחסוך קצת מזומנים לפי קנית דירה לילדים? בניית חדר על הגג באמצעות בניה קלה היא פתרון נהדר עבורכם. 

בניה קלה של דירת שני חדרים ממש מעליכם יכולה להפוך לדירה החדשה לתקופת הלימודים, ולתקופה שתבוא אחריה, כאשר הזוג הצעיר שלכם יבקש הפוגה קלה מהתשלומים הרבים. משמע: התקופה של לפני רכישת הבית קריטית בימים אלה עד מאוד. רק תחשבו מה בדיוק אתם יכולים לעשות עם השטח המופלא הזה שבינתיים משמש לכם כמרפסת ליונים ותודו, כמה הייתם רוצים להפוך אותו לחלום שמתגשם.

תוספת בניה על הגג - באנו, ראינו, הרכבנו

במקום לפתוח עם השכנים שלכם חזית קרב, בניה קלה ממשיכה ומתלבשת על המבנה הקיים. פנלים של אלומיניום ולוחות גבס מתמזגים להם עם מילוי פוליסטירן לבידוד ויוצרים מציאות חדשה ואופציה לחלוקה פנימית מגוונת. אם תוכלו להצביע על אחד שמעדיף לריב בטלפון עם השיפוצניק או לקבוע בו במקביל עם שלושה אנשי מקצוע (לפחות), שתמיד (מה לעשות), תוקעים אותנו, נוריד בפניכם את הכובע.

בניה על הגג

לופט – חדר עם ראיה לעתיד

בשנתיים האחרונות דירות הלופט הפכו לחלק אינטגראלי מכל בניין משופץ. שימו לב לנתון הבא: יש כל כך הרבה בני אדם שיש להם זכות לתוספת בניה, אלא שרק מעטים מתוכם מנצלים את היתרון הזה. מדוע? בעיקר כי רובנו עוד שבויים בקונספציות ישנות שקובעות כי בניה על הגג זה עסק מסובך ומורכב. אך לא כך הדבר. הלופטים היוקרתיים שאנו רואים בזמן ההליכה היומיומית ברחוב, רובם ככולם אינם אלא תוצר ושילוב של בניה קלה עם קצת שכל וראייה כלכלית עתידית. סביב החדר הנהדר שלל חלונות כאשר פנלים מאלומיניום מחזקים ומעניקים את העיצוב המרהיב. מעין צימר עירוני פרטי משלכם.

בניית חדר על הגג - התשואה

בחשבון פשוט בניית חדר על הגג תוביל להיותו קופת חסכון עם ריבית של השוק השחור (לטובתכם). החיסכון של חתימות האדריכלים והמהנדסים יחד עם כמויות הצ'קים של השוכר מפיקים עבורכם את התשואה האולטימטיבית שתמנף את חשבון הבנק שלכם.

מה שבע? מה כמה!

מעוניינים לקבל מידע או לבצע תוספת בניה על הגג? חברת שבע מתחייבת להעניק את השירות והאיכות הטוב ביותר שמגיע לכם. תפיסת העבודה שלנו קובעת כי לקוחות מרוצים הם כרטיס הביקור הטוב ביותר שלנו. הגרעין שהפך כבר מזמן למשפחה מביא איתו קהל יעד נוסף ובכל פרויקט שמסתיים אנו מביטים בגאון ורושמים לעצמנו וי נוסף במחברת הארוכה של השירות והאיכות בהם אנו מתהדרים כבר מעל לעשור.

לקריאה נוספת:

התקנת חלונות אלומיניום קליל: מתאימים לכל חדר ולכל סגנון
תוספת בניה – תגידו שלום לחדר הכי מהיר בבית!
סגירת מרפסת שמש מפנל מבודד אלומיניום לבידוד מצוין ואסתטי
פנל מבודד איכותי, רמת בידוד גבוהה, אבן יסוד של בניה קלה
בניית חדר- איך להרחיב את הבית ולצמצם את החשבון
עבודות בניה – תדאגו שיעבדו בשבילכם ולא עליכם…
עלויות בניה: בניה קלאסית מול בניה קלה