בניית פרגולה מאלומיניום, איך בונים פרגולה מאלומיניום, תכנון

בניית פרגולה מאלומיניום הוא פתרון איכותי ביותר לפרגולה. כדי לסייע לכם ולתת מענה מהיר ומקצועי כתבנו איך לבנות פרגולה – מדריך תכנון פרגולה, מיקום, עיצוב ועוד.

פרגולות אלומיניום דמויות עץ

חברת שבע מתמחה בתחום הבניה הקלה בכלל, ובבניית פרגולות אלומיניום בפרט.

תכנון פרגולה

אפשר לבנות פרגולה בטווח רחב של רמות גימור שונות ולכן חשוב מאוד להבין מהו הסגנון המתאים לכם ולשם מה אתם זקוקים לפרגולה. מאחר ולכל אחד מלקוחותינו יש את הסגנון האישי שלו, החכמה היא להבין איך אפשר להעניק את התמונה המושלמת ולתת לה פתרון ייחודי.

בניית פרגולה מאלומיניום - היתרונות

לעומת פרגולות עץ, פרגולות אלומיניום נושאות יתרונות רבים למשתמש. מדובר בחומר שאינו מתכלה, אינו נסדק או מתרחב בשל פגעי מזג האוויר. הוא אינו נאכל על ידי מזיקים ואף אינו עומד בפני סכנת התלקחות. בבחינת תהליך ההרכבה שלו – מדובר בתהליך פשוט ומידי שאינו מצריך התעסקות רבה. ומה בנוגע לעיצוב? היום ניתן לבצע בניית פרגולה מאלומיניום שנושא מראה עץ לכל דבר, כך שרק מי שנוגע בפאנל ומרגיש אותו, מבין שלא מדובר בעץ אמיתי, אם כי באלומיניום איכותי.

בניית פרגולה - פרגולות אלומיניום

לאלבום בניית פרגולה

פרגולה פנל מבודד - עניין של בטיחות

מעבר לעניין הכלכלי שבניה ברמה נמוכה יכולה לכרסם לכם את הכיס, פרגולה זה באמת עניין של בטיחות. ממש לא הייתם רוצים לראות את הקורות מתמוטטות לצד הילד שמשחק בחצר או הופכות להיות חומר בעירה נוסף על המנגל. הנדסת המבנה (כן, זה מבנה לכל דבר) חייבת להתבצע על ידי אנשי מקצוע שמאחוריהם רקורד עשיר של ניסיון וכמה שנים רבות וטובות בתחום.

תכנון פרגולה - מיקום

מה צריך לקחת חשבון כשבוחרים את מיקום הפרגולה?

 • צד הבית. האפשרות הראשונה והמובנת מאליה למיקום של הפרגולה היא צד הבית.
 • פרגולה בודדה. ניתן גם לבנות פרגולה בודדה. פרגולה כזו ניתן למקם איפה שרוצים.
 • התאמה לתנאי מזג האוויר. המיקום האידיאלי הוא כזה שבו הפרגולה תתן מקסימום שמש בחורף ומקסימום צל בקיץ.
 • פרטיות והגנה. חשוב גם למקם את הפרגולה כך שהיא תתן פרטיות והגנה, מבלי ליצור מקום קר.
 • המשך למשהו אחר. מיקום הפרגולה הטוב ביותר הוא כהמשך של אלמנט חיצוני כמו סוף המטבח, גינה או נתיב בגינה.

תקנים לייצור פרופילי אלומיניום דמוי עץ

מכון התקנים הישראלי הגדיר תקן לייצור פרופילי אלומיניום – ת"י 4402/1.1. התקן מבוסס על תקן האירופאי, ה- EN. התקן הזה מדבר על פרופילי אלומיניום לשימושים ארכיטקטוניים: – פרופילים משוחלים מדויקים מסגסוגת, תקן 6060 ודרישות כלליות, תקן 6063 .

לתקן הזה יצא גם חלק נוסף – 4402/1.2 – פרופילי אלומיניום לשימושים ארכיטקטוניים: – פרופילים משוחלים מדויקים מסגסוגת, תקן 6060 וסבולות צורה ומידה, תקן 6063.

הפרופילים שחברת שבע משתמשת בהם, לבניית פרגולות אלומיניום דמוי עץ, עומדים בדרישות התקן הישראלי.

בניית פרגולה

תכנון פרגולה - איך בונים פרגולה מאלומיניום

גורמים שיש לקחת בחשבון:

 • סוג הפרגולה. במידה ומדובר על פרגולה הנתמכת ע"י קורות ולא על פרגולה נתלית, הדגש המבני הוא הקורות התומכות בגג הפרגולה. חשוב שהן ימוקמו על בסיס מוצק, רצוי על קרקע שטוחה בעלת רמת גובה אחידה. אם זה לא המצב בשטח, צריך להתאים את גובה הקורות בהתאם.
 • קיבוע לקרקע. חלק מהמענה לשאלה איך בונים פרגולה יציבה טמון בקיבוע הקורות לקרקע. פרגולה המצורפת לקיר הבית לרוב זקוקה לשתי קורות בלבד, אותן ניתן לקבע למרפסת בטון באמצעות סוגרי פלדה, או לדק עץ במקרה שהוא מסוגל לתמוך במשקל הנוסף. פרגולה בודדה יתכן שתדרוש הכנה של בסיס לקורות. אפשרות אחת היא חפירת בורות בקרקע ושפיכת בטון לתוכם לחיזוק הקורות במקום. אפשרות שניה היא ליצוק בסיסי בטון מוכנים ועליהם להתקין את הקורות.
 • גודל והשפעתו. מניסיוננו למדנו, שחשוב לקחת בחשבון את גודל הפרגולה ואת ההשפעה של הגודל על כניסת אור לשטח. ניתן כמובן לכסות את כל השטח שלכם בפרגולה, אך אתם עלולים להצטער על כך כשיגיעו ימי הסתיו והאביב הנעימים והמוארים. כדי שתהיו מרוצים כדאי גם לקחת בחשבון את כמות הצל הדרושה לאותו מקום אותו מכסים בפרגולה. צריך לשים לב שלא מתכננים פרגולה קטנה מדי, שלא תספק את כמות הצל הרצויה לכם. מובן שגודל הפרגולה שתבחרו לאחר התייעצות איתנו יבוא לידי ביטוי גם בגודל התקציב הדרוש.
בניית פרגולות מאלומיניום

עיצוב פרגולות

הפנל המבודד יכול להגיע בגימורים שונים. אחת האפשרויות שניתן לקבל, היא פרגולות אלומיניום דמוי עץ. זה נותן מראה חמים כתוצאה מגימור העץ, מבלי הצורך להתמודד עם קילוף, ריקבון או דהייה. יש לציין, כי בין העיצוב החדשני לקלאסי רוב האנשים נוטים שלא לראות את הסביבה הטבעית של הפרגולה בעת עיצוב פרגולות. אם מדובר בגינת ירק חשוב להתייחס לצמחיה ולאופי עיצוב הגן, כך כמובן במקרה של חצרות גדולים יותר, בפרגולות שמכסות מרפסות וכמובן בפרגולות שתפקידן לחבר בעינו של המתארח חלק אחד מהמבנה למשנהו. לסביבה החיצונית השפעה רבה על התוצר הסופי, אז בבקשה לא לשכוח את זה.

פרגולה תלויה מאלומיניום

פרגולה יכולה להיות:

 • בעלת ארבעה עמודי תמיכה
 • תלויה על קיר עם תמיכה של שני עמודים
 • תלויה על קיר ללא תמיכה כלל

כמובן שפרגולה התלויה על קיר ללא תמיכה, מאפשרת הצללה מלאה. פרגולה תלויה מאלומיניום מתאימה בעיקר למרפסות או לגינות קטנות שבהן עדיף שלא למקם עמודי תמיכה. כמו כן פרגולה כזו משמשת כאלמנט עיצובי מעניין וחדשני התורם לשטח ערך מוסף.

פרגולה תלויה מאלומיניום מחברים לקיר תומך חזק, המסוגל לשאת את משקלה. מהנדס בניין חייב לבדוק מבעוד מועד את חוזק הקיר התומך ואת יכולתו לשאת את הפרגולה. כבלי פלדה מגולוונים קושרים את הפרגולה אל חגורת המבנה. כבלים אלו מונעים מהגג לצנוח או להתעוות, ושומרים על צורתו. בנוסף מוטות פלדה מגולוונים מותאמים למפתח הגג ומקובעים למידתם הסופית בשטח. לאחר שמוטות אלו מחוברים לגג, המשקל ועומסי הרוח שניתן להעמיס עליו עולים על אלו שגג רגיל, שאינו תלוי, יכול להכיל.

פרגולות תלויות

פרגולה מאלומיניום - הרצפה

נדבך נוסף בבניית פרגולה מאלומיניום הוא משטח האדמה. על מה בעצם הולכים עכשיו. מהי הרצפה שלנו? מה יכול לשמש כמשטח הטוב ביותר עבור שטח הקרקע? חלק מתהליך התכנון והבניה מוקדש כאמור למציאת פתרון הולם, אם מדובר במרפסת אין שום בעיה להתקדם עם הבניה, בשל הרצפה הקיימת, אך בגינות המצב שונה. חשוב מאוד שתגדירו מראש ותשאלו את בעל המקצוע, איזה משטח יכול לשמש אתכם נאמנה, הן מבחינה עיצובית והן תקציבית.

למה לבחור בנו לצורך בניית פרגולה מאלומיניום?

חברת שבע מתהדרת ב:

 • ניסיון ומקצועיות. שנים של ניסיון ובאנשי מקצוע המוגדרים היום בשורה הראשונה של נותני השירות.
 • סטנדרט עבודה. הקפדה על סטנדרט עבודה גבוה ולא מתפשר גם כאשר מדובר בעבודה הפשוטה ביותר.
 • התאמה מושלמת ללקוח. אנו נתאים לכם את הפרגולה הטובה והנוחה ביותר ונבטיח פתרון שיעמוד לשירותכם לאורך שנים רבות.

פרגולה לגינה באיכות גבוהה פתרון הצללה, שדרוג הבית